Zapisy na Szybką Dychę

Już 10 września 2023 w Puszczy Niepołomickiej odbędzie się Szybka Dycha - kolarskie zmagania na dystansie 10 kilometrów.

Szybka Dycha – prawdopodobnie najlepsza indywidualna jazda na czas w naszej części galaktyki powraca. Już 10 września 2023 Puszcza Niepołomicka stanie się areną kolarskich zmagań na dystansie 10 kilometrów.

Zapisz się już dziś i walcz o Puchar Burmistrza na dziesięciokilometrowej trasie asfaltowej wiodącej przez najpiękniejsze fragmenty Puszczy Niepołomickiej. Walcz o każdą sekundę, generuj rekordową ilość watów, albo albo… po prostu ciesz się pięknem lasu jadąc na rowerze. 

Kolarska indywidualna jazda na czas to rodzaj wyścigu kolarskiego, w którym każdy zawodnik próbuje uzyskać jak najlepszy czas na danym odcinku. Startujący na trasę ruszają indywidualnie, w odstępach czasu i jadą pojedynczo. Zwycięzca wyścigu jest ten, który uzyska najlepszy czas.

Szybka Dycha zorganizowana została po raz pierwszy w 2016 roku przyciągają miłośników kolarstwa z całej Polski. Trasa zaczyna się przy szlabanie na Żubrostradzie w Zabierzowie Bocheńskim, a kończy przy tartaku w Kłaju i na czas trwania zawodów jest zamknięta dla ruchu.

To rzadka okazja do rywalizacji w tej dyscyplinie sportu. To też możliwość sprawdzenia swojej formy dla triathlonistów i kolarzy specjalizujących się w rywalizacji na zawodach sprinterskich. 

To też okazja do spróbowania swoich sił w rywalizacji na szosie… dla każdego chętnego, który jednak ma obawy przed typowo kolarskim ciasnym startem czy rywalizacją bark w bark.

O nas

Jesteśmy grupą pasjonatów sportu związanych z kolarstwem i bieganiem. W wolnym czasie organizujemy prawdopodobnie najlepsze zawody sportowe w galaktyce!