Bieg po Puszczy i Gravel 2024 – za nami

19 maja 2024 roku niemal 800 osób rywalizowało w zawodach biegowych i rowerowych w Puszczy Niepołomickiej.

19 maja 2024 roku niemal 800 osób rywalizowało w zawodach biegowych i rowerowych w Puszczy Niepołomickiej. Okazją był Bieg po Puszczy oraz kolarski Gravel w Puszczy – zawody po najpiękniejszych szlakach Puszczy Niepołomickiej.

Tradycyjnie rywalizację rozpoczęli kolarze startujący w ósmej edycji wyścigu Gravel w Puszczy, który po raz pierwszy ścigali się po wydłużonej trasie liczącej 40 km.

Zmagania były niezwykle dynamiczne, z widowiskowym finiszem sprinterskim. Triumfował Mateusz Karkula z KS Luboń Skomielna Biała z czasem 1:05:48,44, o błysk szprychy wyprzedzając Łukasza Kofina i reprezentującego Niepołomice Krzysztofa Sendora. Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Polakowska z Krakowa, która ukończyła zmagania w 1:12:53,73.

W samo południe wyruszyły biegaczki i biegacze rywalizując na trasie XI Półmaratonu po Puszczy oraz jednym z dwóch nowych dystansów: Leśnej Siódemki i Leśnej Piętnastki.

W półmaratonie zwyciężyli: Emil Drabik z Mszany Dolnej z czasem 1:15:53 wśród mężczyzn oraz Anna Kawalec z Krakowa z czasem 1:33:36 wśród kobiet.

Na dystansie Leśnej Piętnastki najlepsi byli: Mirosław Sroka z Węgrzec Wielkich z czasem 59:45 i Magdalena Potocka z Tarnowa z czasem 1:14:51.

Dystans Leśnej Siódemki najszybciej pokonali Piotr Broniszewski ze Starego Sącza z wynikiem 26:39 oraz Katarzyna Bodzioch z Krakowa przecinając linię mety w 30 minut i 32 sekundy.

W wydarzeniu uczestniczyła Anna Topór, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, oraz Pani Nadleśnicza Nadleśnictwa Niepołomice – Anna Święcicka-Kujawiak. Dla obu pań był to debiut na naszych zawodach w swoich nowych rolach.

Pani Wiceburmistrz serdecznie powitała uczestników, życząc im symbolicznego „połamania nóg” i podkreślając znaczenie takich wydarzeń dla promocji zdrowego trybu życia i bliskości z naturą. Jako ciekawostkę należy odnotować, że po starcie na ochotnika zgłosiła się do obsługi jednego z bufetów z napojami.

Pani Nadleśnicza, jako gospodarz miejsca, podkreśliła piękno Puszczy Niepołomickiej oraz zaangażowanie nadleśnictwa w organizację takich uroczystości oraz nakreśliła plany na poprawę infrastruktury wolnego czasu w Puszczy i jej okolicach.

Start i meta zlokalizowane były na Drodze Królewskiej, a baza zawodów – na pobliskiej Polanie Sitowiec. Tam czekało wiele atrakcji, w tym strefa dla dzieci, serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Zabierzowskiej przysmaki oraz lody, wata cukrowa i lemoniada.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji o Puchar Burmistrza, ale również do spędzenia czasu z rodzinami, spotkań ze znajomym i wspólnego cieszenia się pięknem Puszczy Niepołomickiej.

Dziękujemy za tak liczną obecność i już dziś zapraszamy na kolejną edycję naszych zawodów. Z każdym rokiem chcemy się poprawiać i organizować dla Was zawody na jeszcze lepszym poziomie!

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów i partnerów, których wsparcie było nieocenione w organizacji zawodów,

Wielkie ukłony dla Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Niepołomice, w tym szczególnie pani Nadleśniczej Anny Święcickiej-Kujawiak, Michała Wieciecha oraz wszystkich zaangażowanych leśników.

Słowa uznania należą się także Urzędowi Miasta i Gminy w Niepołomicach za nieustanne wsparcie, od samego początku. Bez tej pomocy zawody nie mogłyby się odbyć.

Dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Krakowie za wsparcie i uczestnictwo w zawodach.

Wyrazy wdzięczności składamy również sieci aptek Apteka Zdrowe Ceny i Zdrowe Ceny Racing Team, których zaangażowanie są dla nas niezwykle cenne.

Podziękowania dla firmy Krak-Steel, Ekofront, Quell Polska i dystrybutorowi bagażników Taurus.

Wielkie podziękowania należą się również Gosi Juszczyk oraz uczniom niepołomickiej dwójeczki, harcerzom z Niepołomic, wolontariuszom z Niepołomice Biegają i klubu Dystans, Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Batorskiej, Łucji, Marcie, Markowi, Jankowi i wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania tegoroczne zawody nie byłyby możliwe. Dziękujemy!

O nas

Jesteśmy grupą pasjonatów sportu związanych z kolarstwem i bieganiem. W wolnym czasie organizujemy prawdopodobnie najlepsze zawody sportowe w galaktyce!