10 lat Półmaratonu w Puszczy Niepołomickiej

W niedzielę 21 maja, w dyscyplinach biegowych i kolarskich rywalizowało niemal 450 osób!

Anna Nowak z Niepołomic oraz Grzegorz Czyż z Tarnowa triumfowali w jubileuszowej, X edycji Półmaratonu po Puszczy Niepołomickiej. Oprócz nich, w niedzielę 21 maja, w dyscyplinach biegowych i kolarskich rywalizowało niemal 450 osób!

Przez lata zawody zyskały sobie dobrą renomę, a niewątpliwym atutem imprezy jest zmodyfikowana w zeszłym roku trasa po najpiękniejszych ścieżkach Puszczy Niepołomickiej.

Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, a najliczniej reprezentowane były Kraków i Niepołomice. Dużą satysfakcją jest widok zarówno ‚stałych bywalców’, jak i osób uczestniczących w nich po raz pierwszy. To znak, że Niepołomice i prastara puszcza mają moc przyciągania, a impreza cieszy się niesłabnącą popularnością.

W tym roku uczestnikom zawodów mocno dały się we znaki warunki pogodowe. Po dość kapryśnej wiośnie był to jeden z pierwszych słonecznych i ciepłych dni. Służba medyczna musiała udzielić pomocy tym, którzy nie docenili trudów rywalizacji, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. 

O nas

Jesteśmy grupą pasjonatów sportu związanych z kolarstwem i bieganiem. W wolnym czasie organizujemy prawdopodobnie najlepsze zawody sportowe w galaktyce!