Szósta edycja wyścigu Heboj na Przehybę: trudna trasa i wielkie emocje

Heboj na Przehybę to impreza kolarska, która przyciąga miłośników dwóch kółek, pragnących zmierzyć się z chyba najbardziej wymagającym podjazdem w Polsce.

23 czerwca 2024 roku odbyła się kolejna, szósta już edycja wyścigu rowerowego Heboj na Przehybę. To wyjątkowa impreza kolarska, która przyciąga miłośników dwóch kółek, pragnących zmierzyć się z jednym z najbardziej wymagających podjazdów w naszym kraju. 

Trasa prowadziła z Gołkowic Górnych na szczyt Przehyby. To 12 kilometrów nieprzerwanego wznoszenia się, z 800-metrowym przewyższeniem. Na szczęście w tym roku pogoda dopisała tworząc idealne warunki do sportowej rywalizacji oraz… podziwiania widoków ze szczytu.

Startujący rywalizowali o Puchar Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Pełne wyniki znajdziesz na stronie firmy Chronotex.

Wyzwanie dla Najlepszych

W tegorocznej edycji wzięło udział 111 uczestników – 7 pań i 104 panów. Najmłodszy zawodnik miał 19, a najstarszy – 71 lat. To dowód na to, że sport nie zna granic wiekowych, a chęć do rywalizacji i pokonywania własnych ograniczeń może być obecna przez całe życie. Wszyscy zawodnicy szczęśliwie dotarli do mety.

Kategoria OPEN Mężczyzn

W rywalizacji mężczyzn po raz czwarty triumfował Mateusz Skarżyński (Painformance) z imponującym czasem 36:52. Niewiele ustąpił mu Dominik Łopaciński (Way2Champ), który dotarł na metę zaledwie trzy sekundy później. Trzecie miejsce zajął Emil Kopek (ZbutaTeam), który stracił pięć sekund do zwycięzcy.

Najlepszym zawodnikiem z regionu był Piotr Tischner ze Starego Sącza, który uplasował się na 12. pozycji, co jest również znaczącym osiągnięciem w tak wymagającym wyścigu.

Kategoria OPEN Kobiet

W klasyfikacji żeńskiej dominowały zawodniczki z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. Zwyciężczynią została Weronika Jabłońska z czasem 43:40, a drugie miejsce zajęła Olga Łyjak (45:07). Trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Stolarz (Power of Science RK Exlusive Doors Team), która ukończyła wyścig z czasem 45:52.

Rywalizacja Drużynowa

Drużynowo najlepszy okazał się zespół ZbutaTeam, którego czterech zawodników osiągnęło łączny czas 2 godzin 40 minut i 9 sekund. Na drugim miejscu uplasował się zespół Bike/RS z wynikiem 2:40:17, a trzecie miejsce zajęła ekipa Way2Champ z czasem 2:34:25.

Podziękowania za wsparcie

Bardzo dziękujemy gminie Stary Sącz i Burmistrzowi Jackowi Lelkowi za gościnę i wsparcie, na które możemy liczyć już szósty rok z rzędu. „To dla nas ogromna radość z możliwości organizowania zawodów w miejscu, które oferuje tak bogate możliwości aktywnego spędzania czasu” powiedział Krystian Ignatowicz, dyrektor zawodów.

Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy, w tym Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe Nadleśnictwom Stary Sącz i Krościenko.

Podziękowania kierujemy też do sponsorów: sieci aptek Zdrowe Ceny, Arka Koguta z Way2Champ, dystrybutorowi bagażników samochodowych Taurus za wsparcie i pyszną kawę na starcie, oraz Quell Polska. 

Słowa uznania należą się również Ochotniczej Straży Pożarnej z Gołkowic Górnych oraz funkcjonariuszom Policji za zabezpieczenie trasy, a także mieszkańcom okolic za zrozumienie i dopingowanie kolarzy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wyścigu i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję! Do zobaczenia w przyszłym roku!

O nas

Jesteśmy grupą pasjonatów sportu związanych z kolarstwem i bieganiem. W wolnym czasie organizujemy prawdopodobnie najlepsze zawody sportowe w galaktyce!